what going on?
Ketenpere

Ketenpere

Ketenpere izle,Ketenpere full izle,Ketenpere 720p izleNov. 03, 2017Turkey
Your rating: 10
7.8 4 votes

Video trailer

Synopsis

Kalender, bir akrabasının cast şirketinde çalışan ve arada dizilerde, filmlerde ufak ve sözsüz roller alan bir figürandır. Uzatmalı sevgilisi İmge ile evlenme hayalleri kurmakta; yaşadığı semtteki çevresine ufak tefek roller ayarlamaya çalışmaktadır. Akrabasının adının karıştığı bir mali suçu üzerine alan Kalender, kısa süreyle cezaevine girer. Cezaevinde Vefa abi isimli bir mahkumla karşılaşır. Vefa, kendisinden yaşca küçük olan Kalender’i rol aldığı dizilerden, filmlerden tanımaktadır; kısa sürede Kalender’i çok sever ve himayesine alır.

Original titleKetenpere
IMDb Rating4.3 199 votes
TMDb Rating6 1 votes

Similar titles

Dinner for Schmucks
My One and Only
Shrek Forever After
Hell’s Kitty
When the Wind Blows
Bloody Mallory
The Big Sick
Strange Wilderness
Life or Something Like It
Rudderless
The Great Beauty
Zerophillia

(1) comment

  • gokbelDecember 21, 2017Reply

    tabi bir kolpaçino olmasada yinede izlenmeye değer bir film olmuş.

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website

Putlockers , Watch Free Movies Online and putlocker full movies in hd quality. Watch your favorites movies for free online on putlockerworld. Watch your favorites of latest movies online. putlockerworld.com is best site to watch free movies.

Putlocker movies, putlockers, watch series, watch movies online, hd movies, free movies, New movies, popular movies, latest movies, streaming free movies, full hd movies

Disclimer: All of the free movies found on this website are hosted on third-party servers that are freely available to watch online for all internet users. Any legal issues regarding the free online movies on this website should be taken up with the actual file hosts themselves, as we're not affiliated with them.

Copyright © 2018 Putlockerworld.com All Rights Reserved.